esenkadin haber teması
Karın Yağlarını Eriten Pancar Detoksu

Karın Yağlarını Eriten Pancar Detoksu

Bölgesel yağlanmanın en önemli sebeplerinden bir tanesi karbonhidrat ağırlıklı beslenmedir. Tek tip beslenen kişilerde insülin salınımının artışına bağlı olarak özellikle karın ve bel çevresinde yağlanmalar ortaya çıkar. Bu durumdan şikayetçi olanlar Diyetisyen Selahattin Dönmez’in hem sağlıklı hemde karın bölgesindeki yağları eritmeye yardımcı pancar detoksu denemeye değer görünüyor.

Karın yağlarını eriten detoks için gerekli malzemeler:

  • 1 adet orta boy kırmızı pancar
  • 1 adet kırmızı elma
  • 1 parça taze zencefil
  • Yarım limon

Hazırlanışı ve kullanımı:

1 adet kabukları soyulmuş ve dörde bölünmüş pancar, 1 adet kabukları ile birlikte dörde bölünmüş kırmızı elma, 2-3 parçaya bölünmüş taze zencefil katı meyve sıkacağına atılır ve suyu çıkartılır.

Daha sonra suyunu çıkarttığınız pancar detoksunu bir bardağa alın, üzerine yarım limon suyu ekleyin ve gün içerisinde 1  büyük su bardağı tüketin.

İyi bir sonuç elde etmek için, Diyetisyen Selahattin Dönmez’in önermiş olduğu karın yağlarını eriten pancar detoksunu hergün düzenli olarak 1 büyük su bardağı taze olarak hazırlayıp içiniz.

Düzenli kullanıldığı taktirde kilo vermenin ve yağ yakmanın yanı sıra, kırmızı pancarın içeriğinde bulunan betalain grubu maddeler sayesinde bağışıklık sisteminide güçlendirir.

Not: Daha hızlı sıkılaşmak ve karın yağlarınızdan kurtulmak için bu içeceklerin yanı sıra günlük karın sıkılaştırıcı eğzersizleri de ihmal etmeyiniz.

Selahattin Dönmez önerisidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code