esenkadin haber teması
Ceviz Badem ve Fındığın Faydaları

Ceviz Badem ve Fındığın Faydaları

içeriğinde protein, mineraller, çinko, kalsiyum, vitamin, antioksidan ve magnezyum içeren ceviz, fındık ve badem insan sağlığı için çok yararlıdır.

Bu kuru meyvelerin organizmada yağın miktarını artırdığı, ama bu yağların içeriğinde diğer yağlardan farklılıklar olarak kolesterol olmadığı için vücuttaki kolesterol düşmesine de yardım ettiği belirtildi. Her gün 25-30 gram fındık yemek günlük e vitamini ithiyacını karşılıyor.
 

Fındık vücuda güç ve enerji verir, nezle, akciğer hastalıklarında faydalıdır. Zihinsel, fiziksel yorgunluğu giderir. Düzenli olarak her gün fındık yemek kalp krizi riskini azaltıyor.
 

ABD’nin virjinya’daki Mareşal Üniversitesi’nde yapılan araştırmalarda günde iki avuç ceviz yiyen kadınlarda meme kanseri riskinin yüzde 50 azaldığı tespit edildi. Ayrıca ceviz vücuttaki tümörlerin büyümesini de önler. Ceviz protein ve yağ oranı bakımından çok zengin olsa da kilo almanıza neden olmuyor. Çünkü tokluk hissi yaratıyor ve bu nedenle daha fazla yemek istemiyorsunuz.

Günde 6-7 ceviz yemekle siz kendinizi genç kaydedebilirsiniz. Gün içinde yenen 1 avuç badem kanda kolesterolün seviyesini, kalp ve damar hastalıklarının gelişmesi riskini 19% azaltır. Badem kansızlığada iyi gelir yemekten sonra yenen badem kanda şekerin miktarını düzenler. Ayrıca güçlü bir antioksidandır. Bebeklerde anne sütüne karşı duyarlılık olduğunda ezilmiş bademi ılık suya katıp vermek gerekir. Yüksek kalori değeriyle obeziteye yardımcı badem yağı kabızlığı giderimeye yardımcıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code