esenkadin haber teması
Ayhan Ercan’dan Ödem Giderici Çay

Ayhan Ercan’dan Ödem Giderici Çay

Zaman zaman vücudumuz su ve tuz tutulumundan kaynaklı olarak ödem yapabiliyor. Bunun sebebi ise şöyle; fazla tuz tüketimi, fazla su alımı ve aşırı hareketsizliğe bağlı olabiliyor. Bu sorunlardan kaynaklı ödem problemi yaşıyorsanız Aktarlar Derneği Başkanı Bitki bilimci Ayhan Ercan’ın önermiş olduğu ödem giderici çayı denemelisiniz.

Ödem giderici çay için gerekli malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı rezene
  • 1 tatlı kaşığı funda yaprağı
  • 1 tatlı kaşığı ardıç tohumu
  • 1 tatlı kaşığı kiraz sapı
  • 1 tatlı kaşığı oolong çayı
  • 1.5 su bardağı kaynar su

Hazırlanışı ve kullanımı:

1.5 su bardağı kaynar suyun içerisine 1 tatlı kaşığı rezene, 1 tatlı kaşığı funda yaprağı, 1 tatlı kaşığı ufalanmış ardıç tohumu, 1 tatlı kaşığı kiraz sapı ve 1 tatlı kaşığı oolong çayı ekleyin. Ağzı kapalı olarak 10 dakika demleyin (kaynatmayın).

Hazırlamış olduğunuz ödem çayını 10 dakika sonra süzün ve hergün aç karnına 1 su bardağı vücudunuzdaki ödemi atana kadar bu çaya devam ediniz.

Önemli bilgi: Ayhan Ercan’ın önermiş olduğu ödem giderici çayın içerisinde bulunan kiraz sapının kan sulandırıcı özelliği bulunuyor, dolayısıyla kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilerin doktorlarına danışmadan kiraz sapını kullanmamaları öneriliyor.

Not: Vücutta oluşan bazı ödemler ciddi hastalıkların habercisi olabiliyor örneğin; kalp ve böbrek yetmezliği gibi hastalıklar vücutta ödem yapabiliyor. İleri derecede ödem problemi yaşıyorsanız en kısa sürede doktorunuza başvurunuz.

Bu mecrada vermiş olduğumuz hiçbir kür ilaç yerine geçmemektedir tamamen yardımcıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code